Září 2014

Nouzový rozvrh

27. září 2014 v 15:40 | Tecninka |  Fairya-škola pro víly
Zatím to bude takto:
Pondělí: vílí řeč, lektvarologie, vílí vaření, malování, hodina aktualit a omluvenek, (oběd) matika
Úterý: lektvarologie, hudebka, vílí řeč, malování, hodina aktualit a omluvenek (oběd)
Středa: hudebka, malování, matika, hodina aktualit a omluvenek, matika (hry), (oběd)
Čtvrtek: tělák, vílí vaření, matika, hudebka, lektvarologie, hodina aktualit a omluvenek, malováni (oběd)
Pátek: matika, vílí vaření, vílí řeč, hudebka, hodina aktualit a omluvenek (oběd)

A každý druhý týden bude v pátek sportovní den.

Elektronická žákovská a další změny

27. září 2014 v 15:18 | Tecninka |  Fairya-škola pro víly
Takže víly, začíná nový školní rok a Fairya se hodně změní. Zaprvé, až budu doma, napíšu sem novej rozvrh hodin. Zadruhé je tu to, co je tady nejnovější a to je elektronická žákovská. Všechny si udělejte účet na animaljam.com a napište mi do komentů, jak se jmenujete a já vám vždy napíšu, jakou známku jste dostaly. Zatřetí tu budou bodíky. Ta šťadtná z vás, která bude mít za měsíc nejvíce bodíků, dostane nějakou odměnu. Za každý dobře splněný úkol bude 10 bodíků. A to poslední, co se tu změní bude RWE club 24. V tomhle klubu budou tři reprezentantky naší školy. První tři holky, co napíšou do komentů, že to chtějí být zrovna ony budou mít speciální profil pod rubrikou Fayria-škola pro víly. Jo, a rozjedou se ají kroužky.

Vaše adminka Tecninka

Zábava na začátek

27. září 2014 v 11:26 | Tecninka |  Fairya-škola pro víly
Tady mám nějakou zábavičku na začátek školního roku :
Nakresli obrázek své oblíbené WINX a pošli mi ho na mail: Tecninka.blog@seznam.cz

Kapitola 6- Zatmění Slunce

22. září 2014 v 14:14 | Tecninka |  Melania a Melania

Kapitola 6

Zatmění Slunce

A tak se všechny dívky vydaly zpět k městu. Tentokrát pěšky, protože v BEACH BARU by byly moc nápadné s křídly. Došly do města a zamířily rovnou k baru na pláži. Objednaly si drink a začaly diskutovat: "No, když už jsme teda ty víly a máme vám pomoci při hledání těch barevných víl, měly bychom se teda dozvědět, proč jsme tady na Zemi a ne tam, kde vy?" Řekla Rebecca. " Asi někdo z vaši rodiny byl z Magické dimenze, ale my nevíme kdo. Musely bychom nahlédnout do knih života, které jsou v našem archivu u nás ve škole. Jsou tam knihy se jménem každé víly, která žije. Je jedno, jestli se narodila na Zemi, nebo v Magické dimenzi. Určitě tam budou i knihy s vašimi jmény, ale jít do tajného archivu je velice riskantní!" Řekla Melly. "Musíme to zkusit! Chci zjistit, kdo vlastně jsem." Řekla Nicole. A vtom se setmělo, jako v noci a všechny obklopila tma. "Co se děje?!" Ptala se Mel. "To je zatmění! Měsíc zakryl Slunce." Vysvětlovala Nicole vystrašené Mel. "To snad ne!!" Vyjekla najednou Melly. "CO?" Vyhrkly všechny pozemské víly zaráz. "Při zatmění nabývjí stíny na síle! Pokud tu někde poblíž jsou čarodějky, nebo někdo takový, kdo by nám chtěl zabránit v tom, abychom dovedly barevné víly zpět do jejich země, nemáme šanci je porazit!" Vysvětlovala Melly. A to se za zády víl ozvaly kroky. Ze tmy se vynořily tři zhrbené postavy. Měly na sobě otrhané hábity a vesty z dračí kůže. "K-k-kdo to je?" Zamumlala potichu Adele. "To jsou přece: ČARODĚJKY!!!" Vyjekly obě sestry zaráz. "Hahaha!" Zaskřehotaly čarodějky známým chraplavým hlasem. "Co jste si myslely? Že si necháme ujít tak super šanci, abychom vás porazily?!" Hahahaha!" Zasmála se hlavní čarodějnice. "No, tak to jsme opravdu nečekaly!" Zasmála se ironicky Melly. "No, ale co teď budeme dělat, na Zemi nemáme skoro žádnou moc?!" Řekla vystrašeně Mel. "No, můžeme použít naši sílu charmixu! Ta funguje i na místech bez magie." Navrhla Melly. "Ale víš, že se nemůžeme vracet k předchozím přeměnám?" Zeptala se víly atomu Mel. "ALE S TÍMHLE KOUZLEM JO! Naše magie sice na Zemi moc nepůsobí, ale jedno malé zaklínadlo zvládnu!" Řekla odhodlaně Melly a začala kouzlit. V ruce se jí objevila zelená koule a víla atomu jí vypustila z ruky a obě sestry zalilo zelené světlo. Potom Melly pronesla: "charmix!" A víly se začaly přeměňovat do charmixové přeměny:

Po přeměně, kterou už obě víly dávno získaly se vrhly na čarodějnine: "Atomová síla!" Vykřikla Melly. Útok sice strefil všechny čarodějky, ale s nimi to ani nehlo. Při zatmění byly zkrátka neporazitelné. "Počkat! Já mám přece sílu ovládat všechny atomy v celém velkém Vesmíru. Když pomyslím na čarodějky, můžu je zničit!" Vzpoměla si najednou Melly. V hlavě si představila, jak na čarodějky míří velký blesk a ony se mění v prach. Potom dala ruce před sebe a myslela na to samé ještě jednou.

Konec prázdnin a zase začíná škola!!!!

21. září 2014 v 15:37 | Tecninka |  Fairya-škola pro víly

Já vím, že jste měly ty prázdniny dost dlouho a že dlouho před nimi jsem sem nic nepřidávala, ale teď už se škola rozjede NAPLNO!!!!


Diplom od Reda Sparkse za 1. výročí mého blogu

21. září 2014 v 15:20 | Tecninka |  Pro mě :)

Promiň, že ho sem dávám až teď! Zamračený


Kapitola 5- Co jsme vlastně zač??

20. září 2014 v 11:45 | Tecninka |  Melania a Melania


Jo a dlouho tady teď bohužel nebude žádnej časopis ani nic z mých dílů Winx clubu!(Nemohla jsem vymyslet název kapitoly, tak je takovej blbej)

Kapitola 5

Co jsme vlastně zač??

"Bezva, ale jak jí dostaneme dolů?" Chtěla vědět Mel. "Jsme víly a máme křídla!" Připoměla sestře Melly. "Co blázníš! Všude je spousta lidí, nesmějí nás vidě s křídly!" Řekla víla melodie. "Ale už jsme získaly sílu Believix, a tu můžou víly získat, jen pokud lidé uvěří v kouzla. A to, že jsme Believix získaly znamená, že lidé už zase věří v kouzla!" Pronesla Melly. "To bylo už dávno, od té doby určitě ze Země zase magie vymyzela!" Poznamenala Mel. "No, že jsi to ty, tak vylezu nahoru po těch policích!" Řekla Melly. A to zrovna kolem ní procházela jedna paní, která byla zřejmě zaměstnaná v knihovně a zaslechla, jak toto Melly řekla a zakabonila se na ni: "Tak to se opovaž! Ty police jsou velmi staré, pod tvoji váhou by mohly prasknout!" "Ale jak se máme dostat nahoru?!" Optala se Melly. "Od toho jsem tu já, knihovnice!" Řekla paní a odběhla kamsi za roh. Vmžiku byla zpět s obrovitánským žebříkem. "Tady máš, vylez si nahoru pro knihu, kterou potřebuješ a já odnesu žebřík zpět do skladu." Pronesla knihovnice. "Tak dobrá, děkuji!" Poděkovala knihovnici Melly a začala šplhat po žebříku nahoru. Vylezla až na jeho konec, ale na knihu, o které si myslela, že je ta, kterou hledá ( a taky, že to byla ona ) nemohla dosáhnout. Stoupla si na špičky, ale stále byla od knihy dost daleko. Knihovnice si zatím někam odskočila, a tak Melly seskočila ze žebříku a stoupla na zaprášenou polici. Rychle se natáhla pro knihu a zase stoupla na laťku žebříku.Kniha byla celkem tenká, rychlí čtenáři by jí přečetli za tři dny, ti horší tak za pět. Potom bezpečně slezla dolů. A to už se vrátila knihovnice a odnesla žebřík zase zpět do skladu. "Můžeme si na pár dní půjčit tuto knihu?" Zeptala se jí potom Melly. "Jistě, na jak dlouho?" Zeptala se knihovnice. "Asi tak na pět dní." Řekla Melly pohotově. Knihovnice jim dala lísteček, kdy mají knihu vrátit a rozloučila se s vílami. Víly poděkovaly a odešly z knihovny. "Kolik je?" Zeptala se po odchodu z knihovny Mel. Melly se obrátila na modré hodinky na její levé ruce a prohlásila: " Už je půl desáté, dneska už knihu nebudeme mít čas přečíst, kdyžtak až zítra." Tak se tedy dívky vrátily do svého domu. Převlékly se do pyžama, vyčistily si zuby a vlezly do svých postelí ve druhém patře svého domu. Obě byly tak unavené, že za malou chviličku usnuly.
Ráno víly ještě dlouho spaly, když vtom zazvonil Melly telefon. Melly se hned probudila a běžela po schcodech do prvního patra domu pro svůj mobil. Byla to královna víl. "Děvčata, jak jste pokročily?" Optala se, když Melly přijala hovor. "Už jsme našly tu knihu POZEMSKÉ VÍLY." Pochlubila se nálezem Melly. "A už jste z ní alespoň kus přečetly?" Vyzvídala královna. "Ne, z knihovny jsme se vrátily už dost pozdě, do čtení knihy se pustíme dnes!" Řekla Melly do telefonu a opřela se o kliku vstupních dveří. Potom od nich odešla a ani si nevšimla, že se otevřely. "Aha, nevadí, až zjistíte, jak vypadají pozemské víly, zavolejte!" Řekla královna a rozloučila se s Melly. A to už se probudila i Mel. "Co se tady děje?" Zeptala se víla rozespale. Melly se místo odpovědi při pohledu na rozcuchanou sestru s polštářem v ruce začala hrozně smát. "Co je k smíchu, jen jsem se zeptala, co se děje!?" Nachápala Mel. "Máš na hlavě vrabčí hnízdo!" Zachichotala se Melly. "To nebylo vtipný!" Zamračila se Mel a dělala, že se jako zlobí. "Ale no tak, Mel! Ty nechápeš žádnou srandu!" Zasmála se Melly. "Ale chápu!" Začala se smát i Mel.
Po chvíli, co obě sestry dostaly záchvat smíchu najednou něco nahoře u sester v pokoji zarachotilo. Obě se ihned přestaly smát a pozorně naslouchaly. Zvuk se ozval ještě jednou. Sestry vyběhly rychle po schodech nahoru a uviděly celý jejich pokoj vzhůru nohama. Všechny věci, které si víly včera hezky uklidily byly rozházené po celém pokoji. "Je tu někdo?" Zeptala se potichu Melly. Neozvala se však žádná odpověď. Najednou se jedno Mellyino tričko zvedlo a došlo ke dveřím z pokoje. Potom se převalilo přes práh a kutálelo se dolů ze schodů. Potom se z trička ozvalo zapísknutí a pod tričkem vykoukla maličká hlavička. Byl to malý pejsek! "Nemusíme se ničeho bát, tohle je jenom malinký pejsek!" Řekla Melly a oddechla si. "Jo, ale kde se tady vzal?" Optala se Mel. " Hele!" Ukázala najednou Melly na otevřené vstupní dveře. "Asi jsem je při telefonátu s královnou omylem otevřela, jak jsem se o ně opřela!" Řekla Melly. "Ona volala královna?" Zeptala se Mel. "Ano, co řekla ti řeknu později, teď musíme zjistit, čí je ten pejsek!" Řekla Melly. A vtom se z venku ozvalo: "Betty! Betty! Kde jsi ty moje štěňátko?!" Melly popadla pejska do náručí a přinesla jej ven. V pyžamu vypadala dost legračně, ale nevadilo jí to. Došla rovnou k holce přibližně stejně staré, jako ona a Mel a zeptala se jí: "Nehledáš náhodou tohle?" A podala jí štěňátko. "Děkuji, kde byla." Zeptala se přívětivě holka. "Omylem jsme nechaly otevřené dveře a v kuchyni rozdělanou konzervu s tuňákem. Jak asi tuňáka ucítila, vběhla do domu a zapletla se do našich triček!" Usmála se Melly. "Moc se omlouvám, jestli Betty udělala u vás nepořádek, víte, dostala jsem jí teprve včera, tak mě ještě moc neposlouchá!" Zasmála se holka. "Jak se jmenuješ?!" Zeptala se jí Melly. "Jsem Henrietta!" Představila se holka. "A jak se jmenuješ ty. "Já jsem Melanie, ale všichni mi říkají Melly. A moje sestra je taky Melanie, ale všichni jí říkají Mel." Řekla Melly a ukázala na sestru, která stála ve dveřích. Ta na Henriettu zamávala. "Pojď dál!" Pozvala Henriettu Melly a mrkla na Mel. Mel znamení hned pochopila. Znamenalo to, že je to jedna z pozemských víl!
Všechny tři se posadily na pohodlné sedačky u Melly a Mel doma. "Tak, ty jsi Henrietta a neznáš náhodoul ještě tři ví..." Melly slovo naštěstí nedořekla a opravila se:" neznáš ještě holky Adele, Rebbecu a Nicole?!" "Jak to můžete vědět! Jsme malé město, všechny holky tady znám, a ty ví, že jme my čtyři nejlepší kámošky, ale vás jsem tady ještě neviděla, tak jak to můžete vědět?" Vybuchla zničehonic Henrietta. A vtu ránu celá sedačka, na které Henrietta seděla zmrzla a kolem ní zčaly létt sněhové vločky. Henrietta si toho všimla a hrozně se lekla. "A co je zase tohle!" Řekla roztřepaným hlasem od strachu i hněvu zároveň. "Všechno ti vysvětlíme, jen sem přiveď svoje kamarádky. Henrietta tedy odešla pro Nicole, Rebeccu a Adele. "Tahle má sílu ledu!" Řekla po Henriettině odchodu Melly sestře.
Za pár mitnut tu už byly všechny čtyři pozemské víly. "Ani nemusíme číst knihu!" Zasmála se sama pro sebe Melly.
Ahoj, pozdravily všechny. "Tak, proč jste nás sem pozvaly?" Zeptala se pořád ještě trochu rozzlobeně Henrietta. "Nikdo nás ale nesmí ani slyšet, ani vidět! Neznáte nějaké skryté a tiché místo?" Zeptala se Melly. "Jasně, jedno je na starém skladišti! Je to hluboko v lese." Odvážila se říci Adele. "Co blázníš, nemůžeme jim přece věřit!" Zakabonila se Henrietta a kolem hlavy jí zase začaly létat vločky. "Ale notak, vždyť jsou to jen holky jako my!" Řekla Adele a zasmála se. Kolem Adele to najdnou zazářilo, až si ostatní holky včetně Melly s Mel musely zakrýt oči, potom světlo zhaslo a kolem Adele se začaly krouti různé barvy. Potom zase kolem vyděšené Adele zasvítilo světlo a když zhaslo, tak se jí objevil na zádech pár křídel a byla oblečená do krásných duhových šatů. Všechny dívky na Adele koukaly "jako z jara". "Co se stalo!" Zeptala se zmateně vyděšená Adele. "Jaksi... se ti na zádech objevily křídla a úplně se ti změnilo oblečení!" Řekla Rebecca. "A právě o tom potřebujeme s vámi mluvit, musíme ihned na skladiště. "S křídly to bude rychlejší!" Řekla Mel. "Cože, na křídlech?!" Vyjekly všechny čtyři pozemské víly. "Uvidíte: HARMONIX!" Vykřikla Melly.

"Wow, tohle je nějaká bojovka,že?" Vyjekla nadšením Nicole. "Všechno vám vysvětlíme. Teď se mě ty a ty chytněte, každá za jednu ruku!" Řekla Melly a ukázala na Adele s Nicole. "A vy dvě se chytněte mě!" Přikázala Henriettě a Rebecce Mel. Víly tak učinily. "A teď nás navigujte! Kudy máme letět na to vaše skladiště?" Zeptala se Melly. "Pořád na sever!" Řekla Nicole.
Melly, Mel a pozemské víly doletěly na opuštěné skladiště v lese. "Všichni na toto místo zapoměli, ale my čtyři ne!" Vysvětlovala Adele stále oblečená ve vílím oblečku. "Tak, ale teď: co jste nám chtěly!" Vyjela na sestry Henrietta. "Jo, a proč já vypadám jak kdybych přijela z nějakýho karnevalu!?" Ptala se Adele. "To je právě to, o čem s vámi potřebujeme mluvit!" Začala Mel. Potom jim obě sestry vypověděly všechno o tom, že jsou to víly a o tom, s čím musejí sestrám pomoci a o královně víl o Magické dimenzi.
"Co?!" Tak my že jme víly?!" Zasmála se ironicky Henrietta. "Ale no tak, věř jim! Tady je důkaz!" Uklidňovala rozzuřenou Henriettu Adele a ukázala na svoje šaty. "No právě, tvoje leskavá slova ukázala tvoji sílu, Adele. Máš schopnost ovládat barvy!!" Řekla Adele Melly. "A ty, Henrietto máš sílu ovládat led a zimu. Na tvém hněvu, který jsi projevila se projevila tvoje síla. "Řekla Mel. Henrietta, Adele, Rebecca i Nicole se vyjeveně dívaly na sestry. " A jakou sílu mám tedy já?" Chtěla vědět Rebecca. "Jo, a co já??" Optala se Nicole. "To ještě... nevíme!!" Řekla Mel. "A jak to zjistíte?" Zeptala se Nicole. "Až se vaše síla projeví, tak vám to řekneme!" Řekla Melly. "A teď, co kdybychom teď společně zašly do BEACH BARU!?" Navrhla Mel.

A tímhle končí tahle kapitola takže: Pokračování příště!!


Melly

19. září 2014 v 19:36 | Tecninka |  Melania a Melania
Tak tady je malý obrázek Melly, tak doufám, že se líbí, ikdyž se mi to moc nepovedlo!

Nová kolekce knížek Winx

7. září 2014 v 19:35 | Tecninka |  Moje knížky

Ahoj, právě jsem si koupila na chalupě knížku z nové kolekce knížek! Kolekce se jmenuje "Magic series" a první díl, který jsem si koupila (jiný díl ještě nevyšel) se jmenuje "Magie přírody" a tady je obsah:

Arktida je v nebezpečí!

Nečekaný příval znečištění

zničil přírodní rovnováhu

v moři a děseplné

zmutované příšery ohrožují

tamní živočichy...

Kde neuspěje ani

Flořina moc, dá všm

nadějí nezničitelná

magie přírody.


Kapitola 4- Hledání kouzelné knihy

2. září 2014 v 14:09 | Tecninka |  Melania a Melania

Sorry, že jsem teď nedávala za Září žádný články, protože nám doma nějak vypadl internet! No, ale na tabletu jsem alespoň upravovala M. a M. 4.

Kapitola 4

Hledání kouzelné knihy

"No, venku z toho jistě nejsme! Mise, kterou nám uložila královna víl je velice důležitá! Musíme vrátit všechny víly barev do jejich města a to hned!" Zavelela Melly. "Achjo!" Zaskučela Mel. "Honem!" Vykřikla Melly. "Ale...kudy?" Zeptala se Mel. "Ale, to je jednoduché!" Zasmála se víla atomů. "Už jsem ti řekla, že pro tebe je vše jednoduché!" Zamračila se Mel. "Můžeš být ráda, že máš sestru optimistku! Ty jsi nikdy neslyšela pověst o barevných vílách?!" Řekla Melly. "Neslyšela." Odsekla Mel. "Tak to je škoda, jinak by jsi věděla, kam máme jít! Říká se, že malé barevné víly se skrývají vrhlv malém městě uprostřed oceánu, to je tady, ale v případě nebezpečí všechny odtáhnou do chráněného parku na Fairytu a schovávají se tam ve stejných barvách, jaké ovládají ony samy!" Mluvila Melly."No bezva, znovu na Fairyt!" Povzdechla si Mel. "Měla bych tě tu cestu nechat letět, ale protože jsi moje sestra, udělám vyjímku!" Řekla vládkyně všech atomů a vytáhla z kapsy malou kuličku. "Co je to?" Podivila se víla melodie. "To je TELEPORT!"Řekla Melly a vzápětí vykřikla: "Doveď nás na Fairyt!" Před ní se objevil velký modrý vír - portál a Melly do něj skočila. Mel jí následovala.
Asi za půl vteřiny se obě sestry ocitly na Mellyiné rodné planetě, kde nyní obě sestry bydlely spolu. "Wow! To byla rychlost!" Řekla Mel, která dopadla z modrého víru přímo na pravé koleno do pokoje, který v paláci sdílela se svouji sestrou Melly. "A teď musíme do parku na Fairytu!" Pronesla Melly, která spadla těsně před sestrou. Už se chtěly vydat na cestu, když vtom se Melly rozezvonil mobil. "Kdo to asi je?" Zeptala se Melly sama sebe a vytáhla svůj Ipohone z kapsy.
Byla to sama královna víl!!!! Melly přijala hovor. "Dobrý den, Vaše Veličenstvo!" Pozdravila. "Ahoj, Melly! Mám pro vás velice důležitou zprávu ohledně vaši mise." Řekla královna víl do telefonu. "Jakou?!" Optala se ihned Melly. " Musíte najít 4 pozemské víly, než začnete shánět malé víly do jejich země. Nemohu vám přesně říci, jak vypadají, mohu vám říci jen jména, ale jejich podobu vám možná prozradí kniha jménem POZEMSKÉ VÍLY. Budete je potřebovat na pomoc! " Pronesla královna. "A jak se tedy jmenují?" Chtěla vědět Melly. " Jmenují se Adele, Henrietta, Nicole a Rebecca. Jsou to dobré přítelkyně." Řekla královna víl. "Ale jsou tu dva problémy!" Řekla Melly. "A jaké!" Chtěla vědět královna. "Za A: nemáme kde na Zemi bydlet a za B, nevíme, ve kterém městě žijí! Země je tak vělká, že by nám trvalo věčnost, než bychom všechna města prohledaly." Vysvětlovala Melly královně. "Dům vám již zajistila moje rádkyně. Je to ve městě Celebrity, ulice Fairy číslo 24 a je to ve stejném městě, kde nejdete pozemské víly." Řekla královna. "Děkujeme a nashledanou!" Pozdravila Melly. "Ahoj, víly!" Rozloučila se i královna a zavěsila.
Potom Melly vše, co jí královna řekla. "Takže, teleporte, vezmi nás na Zemi do města Celebrity!" Vykřikla po Mellyině vyprávění Mel. "Ano!" Řekla Melly a za malinkou chviličku už víly vypadly ve městě Celebrity z modrého portálu. Teď najdeme ten náš domek!" Řekla Mel. "Ano a taky ho trošku zkulturníme!" Dodala Melly. Tak se tedy dívky vydaly na ulici Fairy číslo 24. Byl to krásný velký dvoupatrový domek s velkou zahradou a dvěma balkóny. "Wow, to je super!" Zavýskla Melly. "Ale než půjdeme dovnitř, můžeme trošku tohle malé městečko prohlídnout!" Řekla Mel. Chvíli jen tak šli a najednou uviděly velkou ceduli na které stálo velkými písmeny : BEACH BAR ( LIMONÁDA, OBČERSTVENÍ, ALKOHOLICKÉ NÁPOJE,KOKTEJLY, FRAPPÉ ...) "Co tak tam zajít a vše probrat při popíjení frappé!" Navrhla Melly. " Jasně, bzvadnej nápad!" Přikývla sestra atomové víly. A tak se ty dvě vydaly ve směru šipky k BEACH BARU. Došly na místo, posadily se na hezké místo v rohu baru a objednaly si frappé.
"Musíme teda najít tu knihu POZEMSKÉ VÍLY." Začala v diskuzi Melly. "To se lehce řekne, ale ani jedna z nás neví, jak ta kniha vypadá, ani kde ji máme hledat." Prohlásila Mel. To sice ne, ale zkusíme hledat ve zdejší knihovně!" Navrhla Melly. "No... můžeme to zkusit. " Řekla Mel , ale v jejím hlase bylonslyšet , že o tom, že najdou tu knihu v knihovně města Celebrity, dost pochybuje. Víly rychle dopily frappé, zaplatily a při placenívse rovnou zeptaly na knihovnu. "No, musíte dojít na náměstí a potom na křižovatce do prava." Řekla usměvavá číšnice a odešla. "Co kdybychom tam doletěly, zezhora bude lepší výhled." Navrhla Mel. "Fajn, přeměníme se. " Odpověděla vládkyně atomů. "HARMONIX!" Vykřikly obě víly zaráz.


Po přeměně sestry vyletěly nad městečko. "Hele, támhleten velkej prosklenej dům by mohl být knihovna!" Ukázala po chvilce Mel své sestře. "Ano, to by mohla." Odpověděla atomová víla. Tak tedy obě slétly dolů. Hned při doteku země se z nich staly normální holky. Na prosklené budově stálo velkým tučným písmem MĚSTSKÁ KNIHOVNA. "Bezva, našly jsme to!" Zavýskla Melly. "Tak jo, teď musíme najít tu knihu!" Řekla Mel. Vešly dovnitř. V knihovně byly po všech stranách velké skříně s policemi a všechny police byly zaplněné spoustou knih. "To bude...obtížné!" Zkřivila obličej Mel. "Je to snadné!" Řekla Melly. "Po kolikáté ti říkám, že tobě se zdá všechno jednoduchý?" Vybuchla Mel. Melly jí ignorovala a pokračovala: "Stačí použít jen jednoduché vyhledávací kouzlo! Víš, takové, které jsme se učily v prvním ročníku!" "No máš recht!" Řekla Mel. "Tak já jdu na to!" Řekla Melly a zašeptala kouzelnou formulku. V ruce se jí objevila velká oranžová koule. V kouli byla červená tečka ukazující věc, kterou víly hledají ( tudiž knihu ) a druhá černá tečka značila, kde se zrovna víly nacházejí a pohybuje se podle toho, jak se pohybují víly. A tak Melly chodila po knihovně, až se najednou černá tečka ocitla přímo pod tou červenou. "Ta kniha by měla podle vyhledávacího přímo nad námi!" Řekla Melly po chvíli hledání.

Wow, moje nejdelší epizoda! No co, tak: Pokračování příště!